Jak vznikla cukrárna Raw od Kočovky?

Po roce jsem si uvědomila, že trávit celé dny o samotě ve výrobně není nic pro mě. Shodou náhod se tou dobou uvolnil malý útulný prostor kousek od českobudějovického náměstí a vše do sebe krásně zapadlo. Výrobnu jsme přestěhovali a otevřeli první raw cukrárnu.

Na čem si u nás pochutnáte?

V naší cukrárně můžete vyzkoušet nejrůznější druhy raw dortíků, zákusků a na vánoce i cukroví. Pokud máte naopak chuť na něco slaného, určitě si pošmáknete na našich krekrech nebo zeleninových plackách. Vše si můžete vzít s sebou nebo se u nás posadit, dát si výbornou kávu nebo čaj a užít si atmosféru naší cukrárny.

Z čeho je naše raw?

Na výrobu používáme hlavně různé druhy oříšků, semínek, ovoce i zeleniny. Suroviny, ze kterých dobroty připravujeme, jsou syrové nebo sušené a vyhýbáme se jakékoliv chemii nebo konzervantům.

Jmenuji se Lenka a v Suchém Vrbném mám vinotéku současně spojenou s Raw cukrárnou. Jak jsem se dostala k raw a jaké byly moje začátky? Čtěte dál 😉.

I když mě výživa i stravování vždycky zajímaly, moje cesta k raw stravě byla relativně dlouhá. Léta jsem pracovala v nemocnici jako instrumentářka a teprve odchod na mateřskou znamenal velký životní zlom. A to ne proto, že bych se rovnou vrhla na raw. S kamarádkou jsme se v té době rozhodly, že si otevřeme vlastní vinotéku. Bez zkušeností, jen s nápadem a nadšením. Okolí bylo skeptické a moc šancí jsme v jeho očích neměli. Ejhle, ono to ale fungovalo a naše vinotéka v IGY se rozjela 🙂.

S raw jsem se setkala až později díky mému bratrovi. Mimi Kirk, slavnou protagonistku "rostlinné stravy", jsem poprvé viděla ve videu, které mi poslal právě on. Učarovala nás natolik, že jsme se s bratrem vrhli do výroby vlastních smoothie. Zjistili jsme, že i netradiční kombinace mohou chutnat výborně a postupně jsme začali uvažovat o výrobě raw dortů. Ten první byl právě pro mého bratra. Po něm následovali další členové rodiny a kamarádi. Zanedlouho už jsem otvírala vlastní výrobnu a dodávala dorty do kaváren a restaurací v Budějovicích, Písku, Táboře a na Lipně.


Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky